Zalety zabiegu

Makijaż permanentny jest doskonałym sposobem na trwałą i wszechstronną poprawę urody, ukrycie jej niedostatków i podkreślenie tego, co w twarzy najpiękniejsze. Jest to też idealne rozwiązanie na nieinwazyjne wyregulowanie kształtu i nadanie wyrazistości poszczególnym elementom twarzy, poprawę lub modyfikację koloru ust i optyczną korektę symetrii twarzy.

Poza tym makijaż permanentny to gigantyczna oszczędność czasu podczas codziennej porannej toalety, a także poczucie komfortu i pewności siebie niezależnie od okoliczności.

Dlatego, żeby ułatwić życie naszym Klientkom i zapewnić im nieskazitelny wygląd na długie lata, często rekomendujemy wykonanie makijażu permanentnego. Szczególnie, że gwarantujemy Paniom, że zajmą się Wami najznakomitsi specjaliści wykorzystujący najnowocześniejsze materiały i techniki dostępne na rynku.

Wskazania

Jeżeli chcecie Panie olśniewająco wyglądać i zarówno rano, wieczorem, w pracy, czy na urlopie budzić zachwyt doskonałym makijażem, jednocześnie oszczędzić czas podczas porannej codziennej toalety – skorzystajcie z naszych propozycji:

– makijaż ust,

– makijaż brwi,

– makijaż oczu – dolne i górne kreski.

Efekty

Makijaż permanentny wykonany przez naszych specjalistów z pewnością stanie się dla Pań powodem do dumy i radości. Efekty doskonale wykonanego makijażu są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak dla uzyskania perfekcyjnego rezultatu. Zapraszamy zawsze na wizytę uzupełniającą, po około 4 tygodniach. Wynika to z fatu, że podczas pierwszej iniekcji pigmentu, nie wszystkie nakłucia są wykonywane na idealnie tej samej głębokości. Druga wizyta sprawia, że przez najbliższe lata zawsze będziecie Panie wyglądać perfekcyjnie.

W naszym gabinecie każdorazowo dopasowujemy makijaż do naturalnego kolorytu skóry i do typu urody Pacjentki. Preferujemy wykonywanie makijażu charakteryzującego się dyskretną elegancją i naturalnym wyglądem.

Efekty zabiegu są trwałe i utrzymują się w skórze przez 2-4 lat. Na skutek działania czynników środowiskowych, w zależności od właściwości samej skóry (jej typu, kolorytu i kondycji), w wyniku naturalnego procesu złuszczania się naskórka i zależnie od metody nakładania makijażu po kilku latach  zaczynają tracić na intensywności i makijaż blednie. Aby przedłużyć jego żywotność, zalecamy co roku poddać się zabiegowi odświeżającemu.

 

 

 

 

Szczegóły zabiegu

Wykonanie makijażu permanentnego z doskonałymi efektami będzie wymagało od Klientki nieco zachodu – aby zabieg został wykonany efektywnie i efektownie, należy odrobinę się do niego przygotować. Zalecenia przed zabiegowe są oczywiście zależne od tego, na jakiej części twarzy ma zostać wykonany makijaż.

Przed makijażem permanentnym brwi: miesiąc przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji. 24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę nawilżającą.

Przed makijażem permanentnym oczu: przy skłonnościach do opuchnięć i przy wrażliwych powiekach przed zabiegiem warto zastosować homeopatyczne kapsułki z arniki. W przypadku farbowania rzęs henną, makijaż trwały wykonujemy kilka dni po zabiegu farbowania.

Przed makijażem permanentnym ust: w ramach profilaktyki opryszczki 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2x na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

 

Ważne! 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

 

Samo wykonanie makijażu, mimo że metod i technik jest na rynku sporo, każdorazowo sprowadza się do iniekcji pigmentu pod skórę przy pomocy cieniutkich igieł. Zabieg wykonuje wyłącznie doskonale przeszkolony personel z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Wykonanie pełnego makijażu trwa od 1 do półtorej godziny, co wynika z faktu, że iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Procedura rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie specjalista wykonuje rysunek i dopasowuje kolor pigmentu. Obszar zastosowania barwnika, jego kolor i nasycenie zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby i z uwzględnieniem jej naturalnej urody, kolorytu cery, barwy oczu i włosów. Następnie w obszar poddawany zabiegowi aplikowane jest znieczulenie miejscowe i następuje precyzyjne podanie barwnika.

Poza doświadczeniem osoby przeprowadzającej zabieg dla powodzenia i trwałości całej procedury kluczowe są również zastosowane preparaty pigmentujące oraz narzędzia do wykonania zabiegu.

Wskazania pozabiegowe

Przez 7 dni po zabiegu należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentowaniu. Przez pierwsze 10 dni wskazane jest unikanie długotrwałego kontaktu z wodą, nie powinno się też stosować mydła i kosmetyków, które nie były zalecone przez linergistkę.

W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Przez 2 tygodnie nie powinny Panie korzystać z sauny i basenów ani opalać się. Pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać strupków, które tworzą się w wyniku złuszczania się naskórka!

Obowiązkowo, 3-4 tygodnie po zabiegu, należy wykonać dopigmentowanie, które utrwali i wzmocni kolor. Uwaga! Pominięcie tego etapu nie daje gwarancji uzyskania pożądanych efektów pod względem estetyki i trwałości makijażu.

Po zabiegu wykonanym na ustach należy przez 3 dni przyjmować 2x na dobę preparat Heviran 800.

 

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:

– ciąża i karmienie piersią (dotyczy makijażu ust),

– przyjmowanie sterydów – ponieważ ranki trudniej się goją,

– infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i stany podgorączkowe,

– niewyrównana cukrzyca,

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

– bielactwo – ponieważ istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się nowych zmian,

– łuszczyca,

– epilepsja,

– skłonność do tworzenia keloidów lub bliznowców,

– powiększone węzły chłonne,

– nowotwór w trakcie leczenia,

– skłonność do zapaleń spojówek (dotyczy makijażu oczu).