Zabieg stymuluje porost włosów, zapobiega ich nadmiernej utracie, eliminuje zapalenie łojotokowe w obszarze skóry głowy.

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem.

Mezoterapia jest stosowana w profilaktyce łysienia, przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów. Zabieg znajduje szczególne zastosowanie u osób dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym. Ponadto mezoterapia polecana jest osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży czy jakichś czynników mechanicznych.

Zabiegi przeprowadza się w seriach. Ich liczba i częstotliwość zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stopnia powikłań chorobowych. Najczęściej jednak mezoterapię przeprowadza się w dwóch fazach. Pierwsza jest zintensyfikowana i ma na celu wyleczenie stanów chorobowych, przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry głowy oraz regenerację włosa. Zazwyczaj są to 6-8 zabiegi w odstępach 10-14 dni. Następna faza służy podtrzymaniu efektu. Wówczas wykonuje się zazwyczaj jeden zabieg na miesiąc przez ok. pół roku.

Pracujemy na preparatach najwyższej jakości , dających spektakularne efekty w terapiach trychologicznych.