RADIFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Wskazania:  rozstępy, blizny po trądzikowe i pooperacyjne, wiotka i opadająca skóra

Czas trwania:  30 – 120 minut

Efekt:  silne napięcie skóry, redukcja blizn i rozstępów, redukcja zmarszczek

Wyjątkowa skuteczność  – Frakcyjna radiofrekwencja (RF) mikroigłowa 

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg  polecany do skutecznego odmłodzenia skóry, szczególnie twarzy i szyi. Pozwala naprawić skórę, usuwając zmarszczki, blizny i zamykając pory skórne. Ogromna skuteczność i wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji stawiają ją w czołówce zabiegów medycyny estetycznej. O skuteczności zabiegu przekonasz się już po pierwszej wizycie. Z każdym dniem następuje poprawa jędrności i napięcia skóry, jej odświeżenia i odmłodzenia.

Dlaczego RF mikroigłowa jest tak skuteczna?

Ponieważ podczas zabiegu skóra jast nakłuwana mikroigłami a włókna kolagenowe silnie pobudzone przez RF. Jest to pierwsza tak precyzyjna i bezpieczna metoda odmładzania skóry. Radiofrekwencja RF – impuls o częstototliwości fali radiowej to sposób na pobudzenie skóry właściwej do przebudowania struktur kolagenowych, ujędrnienia skóry i poprawy jej elastyczności. Kluczem do wywołania w skórze procesu regeneracji jest odpowiednia temperatura. Podgrzanie skóry na odpowiedniej głębokości i odpowiednią temperaturą ( ok 60 stopni) zainicjuje proces rekonstrukcji kolagenu i odmłodzenia skóry.

Efekty są widoczne już po zabiegu, następuje bowiem napięcie skóry wywołane pobudzeniem włókien kolagenowych. Efekt końcowy będzie widoczny kilka tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu – tyle bowiem trwa proces powstawania i skręcania się nowych włókien kolagenowych oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta i świeża. Znikają drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Znikają zmarszczki w okolicy oczu, skóra podnosi się i jest bardziej elastyczna.

Efekty

Efekty zabiegu widoczne są w zasadzie natychmiast po zabiegu, choć ostateczny efekt może przyjść po 1 do 3 miesięcy, tyle trwa naprawa i formowanie się skóry. Włókna kolagenowe zostaną w trakcie zabiegu obkurczone, przez co skóra staje się bardziej napięta, sprężysta. W trakcie procesów naprawczych tworzone są nowe włókna kolagenowe, skręcają się i zagęszczają , co skutkuje skórą bardziej jędrną i grubszą. Znikają drobne zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, szyi, dekoltu, poprawia się owal twarzy – policzki stają się elastyczne i lekko się unoszą odwracając proces starzenia się twarzy.

Przeciwwskazania: ciąża,
– skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)
– aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze na skórze.
– należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób posiadających metalowe implanty, wszczepiony rozrusznik serca,