1. Botoks
Toksyna botulinowa, inaczej zwana botoksem jest neuromodulatorem. Powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Podanie adekwatnie dopasowanej dawki toksyny w obręb nadmiernie aktywnego mięśnia powoduje ograniczenie jego aktywności.
Rozlużnienie mięśni daje efekt pogodniejszej twarzy. Zanikają lub spłycają się istniejące zmarszczki mimiczne.Zabieg z użyciem toksyny botulinowej ma również działanie profilaktyczne, ponieważ oduczmy się używać mięśni „marszczących”.Po tym czasie można. Zabieg nie jest bolesny (można stosować znieczulenie).Wstrzyknięta toksyna botulinowa osłabia przewodzenie impulsu nerwowego do mięśni na skutek czego mięśnie mimiczneprzestają się kurczyć a skóra przestaje się marszczyć.Dzięki temu istniejące zmarszczki wygładzają się.

Zastosowanie:
– „kurze łapki”,
– „lwia zmarszczka”,
– zmarszczki poprzeczne czoła,
– „zmarszczki królicze”,
– zmarszczki pod oczami,
– „zmarszczki palacza”,
– podnoszenie brwi,
– podnoszenie koniuszka nosa,
– likwidacja efektu tzw. kwadratowej twarzy,
– korekcja opadających kącików ust,
– korekta owalu twarzy,
– redukcja zmarszczek na szyi.
Zamierzony efekt zabiegu uzyskamy po 10-14 dniach. Natomiast do powrotu przekazywania impulsów do mięśnia, czyli odwrócenie działania botoksu dochodzi etapowo po około 3-6 miesiącach. Zabiegi po tym okresie można powtórzyć.

2.  Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to substancja (polisacharyd) obecna w naszej skórze. Jego ilość z czasem maleje. W rezultacie na skutek ubytku m.in. kwasu hialuronowego dochodzi u nas do powstawania zmarszczek. Biorąc pod uwagę biodegradację tego preparatu, stosowanie go jest zupełnie bezpieczne. Efekt po zabiegu utrzymuje się do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych predydpozycji. Kwas hialuronowy aplikowany jest pod skórę, zwykle po wcześniejszym znieczuleniu kremem. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu.
Wskazania:
• bruzdy nosowo wargowe,
• linie marionetki,
• lwia zmarszczka,
• kurze łapki,
• zmarszczki palacza,
• dolina łez,
• modelowanie brody,
• powiększenie ust,
• konturowanie ust,
• modelowanie ust,
• podnoszenie kącików ust,
• modelowanie nosa.
Przeciwwskazania:
• nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
• ciąża lub karmienie piersią,
• choroby immunologiczne,
• stosowanie leków obniżających krzepliwość (np.kwas acetylosalicylowy),
• niedawne leczenie laserem,mikrodermabraza, peeling chemicznym,
• zmiany skórne w miejscu planowanych wkłuć (trądzik, opryszczka),
• stosowanie leków wpływających na metabolizm wątrobowy (np. beta-blokery).
Działania niepożądane(w większości przemijające):
• reakcje zapalne (zaczerwienie, rumień,obrzęk),
• świąd,
• ból,
• krwiaki,
• zgrubienia w miejscuc iniekcji,
• odbarwieniaiejscu podania preparatu,
• reakcje uczuleniowe,
• lokoregionalne martwice skóry.

3. Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa polega na iniekcyjnym podawaniu substancji aktywnych w celu wypełnienia zmarszczek oraz odżywienia skóry. Zazwyczaj używa się substancji regenerujących oraz rewitalizujących głębokie warstwy skóry. Zabiegi tego typu przyczyniają się do bardzo mocnego efektu odmładzającego.
Mezoterapia może być wykonywana niezależnie od pory roku, przy czym trzeba dodać, iż intensywne nasłonecznienie może w niewielkim stopniu osłabić efekt zabiegu. Dlatego zazwyczaj rekomenduje się wykonywanie zabiegów w okresach jesienno-zimowych.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo. Metoda ta daje znakomity efekt rewitalizacji, liftingu określonych części ciała oraz odmładzania skóry. Zabieg wykonuje się po właściwym przygotowaniu skóry oraz znieczuleniu kremem.
Przeciwwskazania do zabiegu:
– cukrzyca,
– schorzenia autoimmunologiczne skóry,
– leczenie choroby nowotworowej,
– ciąża, laktacja,
– choroby z grupy autoimunoagresji,
– ryzyko powstawania bliznowców,
– alergia na składniki preparatów,
– przewlekłe i ostre zapalne skóry

4. Nici PDO
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, w skład którego wchodzą jedno lub dwa skręcone, stałe włókna. Z czasem ulegają rozpuszczeniu w tkance.
Nić polidoksanonowa stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry. Powoduje łączenie naturalnego kwasu hialuronowego. Rezultatem takiego mechanizmu działania jest jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona skóra. Efekt porównywalny jest do zabiegu chirurgicznego.

RODZAJE NICI PDO:
First Lift – rewitalizacja – prosta, cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry. Służy do usuwania drobnych zmarszczek, cieni wokół oczu, „zmarszczek palacza”, mezoterapii. Można ją stosować na twarzy i szyi, dekolcie, ramionach, pośladkach, brzuchu.
First Lift Screw – delikatny lifting i odnowa – skręcona nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry. Zapewnia efekt delikatnego liftingu. Idealna do stosowania na czole, policzkach, do uniesienia konturu twarzy i wygładzenia bruzd nosowo wargowych.
First Lift Barb 4D – lifting i stymulacja – wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, gęsto rozłożonych w dwóch kierunkach, tzw. „czterech wymiarach”, stąd nazwa nici. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Nić rozpuszcza się w organizmie do 210 dni, intensywnie stymulując produkcję nowego kolagenu, elastyny a także kwasu hialuronowego i zwiększając tym samym napięcie i jędrność skóry. First Lift Barb 4D jest odpowiednia do liftingu czoła, brwi, policzków i linii żuchwy. W zależności od kondycji skóry, efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.
Zastosowanie praktyczne nici odżywcze:
• zmarszczki poprzeczne czoła,
• korekcja lwiej zmarszczki,
• korekcja zmarszczek powiek dolnych,
• korekcja kurzych łapek,
• korekcja policzków,
• wypełnienie zmarszczek palacza i zagłębienia brody,
• lifting podbródka i żuchwy,
• lifting szyi.
Zastosowanie nici korekcyjno-odżywczych(skrętne):
– kurze łapki (głębokie),
– lwia zmarszczka (silne mięśnie),
– opadające kąciki ust,
– policzki,
– podbródek i żuchwa.
Zastosowanie nici korekcyjnych z haczykami typu BARB:
– opadające powieki,
– korekcja tzw. chomików,
– opadające policzki,
– lifting podbródka,
– lifting płytkich rozstępów.
Zastosowanie nici korekcyjnych z haczykami typu MESOCOGS:
– lifting opadającego brzucha,
– lifting zwiotczałej skóry ramion i przedramion,
– korekcja opadającego i zwiotczałego brzucha,
– korekcja głębokich rozstępów brzucha,
– korekcja rozstępów i cellulitu brzucha, ud, pośladków.
Po zabiegu:
– zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć,
– zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni,
– efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni),
– otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
Przeciwwskazania:
– choroby autoimmunologiczne,
– ciąża, okres karmienia piersią,
– niewyrównana cukrzyca,
– tendencje do powstawania bliznowców,
– aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
– choroba nowotworowa,
– infekcje wirusowe (opryszczka),
– aktywne zapalenia (grypa, przeziębienie itp.),
– gorączka.

5. Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting.
Zabiegi charakteryzują się długotrwałym efektem regeneracji i rewitalizacji skóry. Swoje silne i skuteczne  działanie, metoda ta zawdzięcza osoczu. Substancja ta zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji. Osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta – jest więc naturalnym koktajlem odmładzającym. Zabieg polega na odwirowaniu pobranej krwi, która następnie zostaje wstrzyknięta w skórę na zasadzie klasycznej mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek. Zabieg idealnie sprawdza się jako terapia dla skóry zmęczonej, z utratą jędrności oraz zmarszczkami.
Efekty:
– poprawa kolorytu skóry.
– ukrwienie skóry,
– przebudowa włókien kolagenowych
– wygładzenie zmarszczek
– poprawa napięcia i elastyczności skóry
Przeciwwskazania :
– Ciąża
– Czynna infekcja
– Zmiany ropne w miejscu wykonywania zabiegu
– Infekcja ogólnoustrojowa
Częstotliwość zabiegu:
Zabiegi powinny być wykonane co 3 tygodnie, w serii od 1-4 zabiegów.

6. Lipoliza Iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna to wprowadzanie do tkanki tłuszczowej przy użyciu igły, preparatu zawierającego fosfatydylocholinę. Efektywnie rozbija tłuszcz w komórkach, który następnie usuwany jest przez nasz organizm. Zabieg ma na celu trwałe usunięcie komórek tłuszczowych na obszarach objętych lokalnym otłuszczeniem. Zazwyczaj należą do nich pośladki, ramiona, biodra, brzuch, podbródek, kark.
Zabieg odpowiednio modeluje sylwetkę.
Przeciwskazania:
– ciąża i karmienie piersia,
– lekirozrzedzajace krew ( doba przed),
– infekcje w obszarze zabiegowych
Czas trwania zabiegu: w zależności od okolicy do ok 30 min.

7. StrechCare
StretchCare francuskiego laboratorium RevitaCare to produkt o wyjątkowo skutecznej formule zawierający doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu antyoksydantów DMAE oraz witaminy B5 wraz z pierwiastkami śladowymi Cu-Zn.
Zabieg ma na celu obkurczenie poluzowanych włókien kolagenowych. Wywołuje efekt natychmiastowego liftingu. Przebarwienia i plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne, a skóra jest idealnie rozświetlona i nawilżona.
Wskazania:
– zwiotczała skóra wymagająca liftingu i naprężenia
– spadek napięcia skóry
– intensywne i głębokie nawilżenie
– regeneracja skóry
– nierównomierny koloryt
– poprawa elastyczności skóry
– wygładzenie zmarszczek
Preparaty podawane w głąb skóry z czasem ulegają wchłonięciu. Dla uzyskania optymalnego efektu należy wykonać około trzech zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach.
Przeciwwskazania:
– ciąża,
– karmienie piersią,
– stany zapalne, infekcje skóry
– trądzik
– choroby nowotworowe
– uczulenie na preparat
Zalecenia:
Po zabiegu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium, promieniowanie UV), nagrzewania (sauna) i skrajnie niskiej temperatury
Objawy niepożądane:
– zaczerwienienie, rumień i obrzęk
– zasinienie skóry
– ból i nadwrażliwość w miejscu korekcji – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
– krwiaki
– świąd w przypadku skóry wrażliwej
– stwardnienia lub guzki