Trychologia

KIEDY
ZGŁOSIĆ SIĘ DO TRYCHOLOGA

=

Nadmiernie wypadają Ci włosy. Wydaje ci się, że próbowałaś/eś już wszystkiego, ale nic nie działa!

=

Odczuwasz intensywne swędzenie i/lub pieczenie skóry głowy. Jest wrażliwa, zbyt napięta i zaczerwieniona.

=

Masz wypryski na skórze głowy, łupież lub suche, czerwone albo żółte plamy, bardzo szybko przetłuszczają Ci się włosy.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Dzięki precyzyjnej diagnozie, uzyskanej poprzez wywiad, badanie analityczne oraz badanie skóry głowy i włosów, jesteśmy w stanie dobrać optymalną ścieżkę terapii dla każdego klienta.

Cena konsultacji:  130 zł

jak przebiega

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA połączona jest z dokładnym wywiadem pogłębionym oraz badaniem za pomocą trichoskopu (mikrokamery z bardzo dużym powiększeniem).

Połączenie konsultacji z badaniem trychoskopowym pozwala określić, w jakim stanie jest skóra głowy i włosy oraz jakie schorzenia i problemy są dominujące. Jest to niezbędne w celu prawidłowego ustalenia przyczyny problemu, jak również doboru odpowiedniej terapii.

Oceniamy wszystkie przyczyny, które mogą powodować problemy z włosami.  Możemy też poszerzyć diagnostykę – jeśli jest to wymagane – o zlecenie dodatkowych badań klinicznych. Badania dobierane są indywidualnie w zależności od problemu.

Na zakończenie konsultacji ustalamy z każdym klientem szczegółowy plan zabiegowy wraz z informacją o proponowanej ilości zabiegów, które należy wykonać. Dobieramy odpowiednie preparaty trychologiczne, które zalecamy w formie pielęgnacji domowej, jak również suplementy czy wskazówki do zmian żywieniowych.

Nasz gabinet Skin Clinic współpracuje z zaufanymi lekarzami: dermatologami, endokrynologami, diabetologami i neurologami, do których możemy skierować (jeśli jest taka potrzeba) w celu dodatkowych badań lub leczenia uzupełniającego.

WYWIAD

W tej części zaczynamy od poznania się z pacjentem, ustalenia z jakim problemy przyszedł oraz zapoznania się z dokumentacją medyczną. 

BADANIE

Przystępujemy do diagnostyki w celu ustalenia stanu zdrowia, schorzeń i problemów.

DIAGNOZA

Po wnikliwej analizie i ocenie w oparciu o badanie i wywiad, wyjaśniamy szczegółowo przyczynę dolegliwości.

PROCES TERAPII | KURACJI

Przedstawiamy odpowiedni dla każdego klienta plan terapii wraz z zabiegami, pielęgnacją, środkami farmakologicznymi czy też suplementami diety.

WSPARCIE I OPIEKA

Aby terapia była efektywna zalecamy cykl 6 wizyt co 7-14 dni podczas, których realizujemy poszczególne etapy leczenia, wprowadzamy korekty w pielęgnacji i obserwujemy postępy.

w czym pomagamy

WYPADANIE WŁOSÓW

Diagnostyka i leczenie nadmiernego wypadania włosów:

K

Wypadanie nagłe, przewlekłe, nieznanego pochodzenia

K

Łysienie typu męskiego, plackowate, całkowite, androgenowe

K

Hormonalne

K

Odstresowe i neurotyczne

DOLEGLIWOŚCI SKÓRY

Przykre i uciążliwe dolegliwości skórne, nadające się do leczenia:

K

Łojotok, łojotokowe i atopowe zapalenie skóry głowy

K

Łupież tłusty i suchy, łuszczyca

K

Świąd i wypryski

K

Powracający rumień i podrażnienia

PIELĘGNACJA

Dobór pielęgnacji oraz zabiegów dla włosów problematycznych:

K

Zniszczone zabiegami fryzjerskimi

K

Suche, łamliwe, rozdwojone końce

K

Puszące się, trudne do rozczesania

K

Matowe i elektryzujące się

K

Mieszane

Opinie klientów

{

Pełen profesjonalizm i chęć pomocy! Pani Magdalena nie naciąga na pieniądze, proponuje zabiegi lub kosmetyki, ale dopasowywuje wsztstko do potrzeb klienta. Polecam tę klinikę! Zwłaszcza Panią trycholog 🙂

~ Paulina P.

Bardzo kompleksowe podejście do pacjenta. Pani Magda jest świetnym trychologiem. Pomogła mi wyleczyć problemy skóry głowy, z którymi zmagałam się od lat. Włosy nareszcie przestały mi wypadać, są gęste, lśniące i szybko rosną, co zauważyła nawet moja fryzjerka. 

~ Ewelina L.

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, fachowa i rzetelna wiedza Pań pracujących w klinice. Przyjazna i miła atmosfera. Bardzo polecam!

~Ania SD.

1.

DIAGNOZA I PLAN TERAPII

Łączymy trychologię kliniczną wraz z estetyczną, co oznacza, że dbamy zarówno o zdrowie, jak i piękno włosów naszych klientów od A do Z.

3.

SUPLEMENTACJA

Zawsze dobierana indywidualnie pod klienta z uwzględnieniem zażywanych leków i przebytych chorób.

2.

ZABIEGI MEDYCZNE

Dobierane indywidualnie według potrzeb i możliwości (czasowych i finansowych) klienta. Wykonujemy na miejscu w naszej klinice. 

4.

WSPARCIE I OPIEKA TRYCHOLOGA

Każdemu klientowi zapewniamy dyskrecję oraz wsparcia podczas terapii.

Przygotowanie

PIERWSZA WIZYTA

Przygotowanie

Nie myj głowy conajmniej 24h przed wizytą (jest to niezbędne, aby ocenić rodzaj skóry, stopień pracy gruczołów łojowych oraz keratynizację naskórka).

Nie nakładaj żadnych środków do stylizacji: pianka, lakier, żel. Jeżeli chcesz ufarbować włosy to przyjdź na konsultację trychologiczną minimum 10 dni po koloryzacji włosów.

Zabierz ze sobą jak najbardziej aktualne wyniki badań krwi (morfologia, profil tarczycowy, profil hormonów kobiecych, OB, próby wątrobowe, cukier) – jeżeli takie posiadasz. 

Zabierz ze sobą listę zażywanych leków i suplementów diety wraz z dawkami.

Zapisz na kartce obecną pielęgnację domową i nie zapomnij wziąć jej ze sobą.

Do kosztów wizyty trychologicznej należy doliczyć ewentualne zabiegi trychologiczne, które mogą być realizowane w ramach zaleconej terapii. Zobacz zabiegi trychologiczne>>>

Jak również zakup zaleconych kosmetyków trychologicznych. Ceny preparatów są zróżnicowane i zależne od ilości składników aktywnych oraz od pojemności produktów. Z reguły bazujemy na własnych kosmetykach trychologicznych, które można zakupić w naszej klinice np. szampony, wcierki, lotiony, ampułki itp.

Pierwsze efekty terapii są zauważalne po ok. 4 tyg. czyli od ukończenia pierwszego etapu działań.

Należy mieć na uwadze, że skuteczne terapie trychologiczne wymagają cierpliwości, sumienności i skrupulatności. 

Naleźymy do:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA

Polskie Stowarzyszenie
Trychologów

International Association
of Mesotherapy (IAM)